Featured

Manager de Contracte (m/f) - EPC Energie Regenerabilă

Posted 26 September 2023
Salary Competitive Day Rate
LocationRomania
Job type Contract
Discipline Renewable Energy & Infrastructure
ReferenceMILI-5MAY23
Contact NameAlina Kudrich

Job description

​Anunț de angajare: Manager de Contracte (m/f) - EPC Energie Regenerabilă

Compania The Green Recruitment Company, o agenție de recrutare de încredere, colaborează în prezent cu o companie din România specializată în EPC în domeniul energiei regenerabile. Ca urmare a acestei colaborări, suntem în căutarea unui Manager de Contracte (m/f) experimentat pentru un contract de 12 luni, într-o poziție solicitantă.

Locație: România (locul de muncă va fi stabilit ulterior)

Responsabilități:

  • Responsabilitatea gestionării contractelor și a procesului de contractare pe întregul ciclu de viață al proiectelor în domeniul energiei regenerabile

  • Elaborarea și verificarea contractelor, inclusiv negocierea termenilor și condițiilor contractuale

  • Monitorizarea și asigurarea respectării condițiilor contractuale, precum și efectuarea modificărilor și extinderilor contractuale

  • Identificarea, evaluarea și gestionarea riscurilor asociate contractelor

  • Colaborarea strânsă cu părțile interesate interne și externe, inclusiv furnizori, clienți și consultanți juridici

  • Sprijinirea echipei de proiect în rezolvarea problemelor legate de contracte

Cerințe:

  • Studii superioare în domeniul juridic, economic sau similar

  • Experiență relevantă în gestionarea contractelor, de preferat în domeniul energiei regenerabile sau EPC

  • Cunoștințe solide în dreptul contractelor și abilități de negociere contractuală

  • Abilități excelente de comunicare și negociere, precum și gândire analitică dezvoltată

  • Cunoașterea fluentă a limbii române și a limbii engleze, atât în scris, cât și oral

  • Abilități organizatorice remarcabile și capacitatea de a lucra într-un mediu solicitant și dinamic

Vă oferim o oportunitate interesantă de a face parte dintr-o companie de renume în domeniul energiei regenerabile. Veți lucra într-o echipă motivată și veți putea aduce aportul cunoștințelor și experienței dumneavoastră într-un mediu internațional.

Pachetul salarial oferit va fi competitiv și se va ajusta în funcție de experiența candidatului. La nevoie, putem oferi și asistență în găsirea unui loc de cazare adecvat.

Dacă îndepliniți cerințele de mai sus și sunteți interesat de această provocare entuziasmantă, vă rugăm să trimiteți CV-ul și o scrisoare de intenție în limba română la adresa maya@greenrecruitmentcompany.com. Vă rugăm să menționați în subiectul e-mailului "Manager de Contracte (m/f) - EPC Energie Regenerabilă".