Featured

Επόπτης Εγκατάστασης (Έργο Αιολικής Ενέργειας στην Ξηρά)

Posted 17 April 2024
Salary €55-€65 per hour
LocationCrete
Job type Contract
Discipline Renewable Energy & Infrastructure
ReferenceJM-12APR24
Contact NameJoe Malloy

Job description

Τίτλος Θέσης: Επόπτης Εγκατάστασης (Έργο Αιολικής Ενέργειας στην Ξηρά)

Τοποθεσία: Κρήτη, Ελλάδα

Διάρκεια Σύμβασης: 9 μήνες

Ωρομίσθιο: €55 - €65 ανά ώρα

The Green Recruitment Company έχει τη χαρά να συνεργάζεται με έναν κορυφαίο αναπτυξιακό φορέα ανανεώσιμων ενεργειών για την πρόσληψη ενός έμπειρου Επόπτη Εγκατάστασης για ένα έργο Αιολικής Ενέργειας στην Ξηρά, στην πανέμορφη Κρήτη. Αυτή η θέση σύμβασης αποτελεί μια εξαιρετική ευκαιρία για να προωθήσετε την καριέρα σας στον τομέα των ανανεώσιμων ενεργειών, προσφέροντας ένα ανταγωνιστικό ωρομίσθιο και έναν ρόλο κρίσιμης σημασίας για την προώθηση βιώσιμων ενεργειακών λύσεων.

Επισκόπηση Ρόλου: Ο Επόπτης Εγκατάστασης θα επιβλέπει όλες τις πτυχές της διαδικασίας εγκατάστασης για μια νέα εγκατάσταση αιολικής ενέργειας. Αυτός ο κρίσιμος ρόλος εξασφαλίζει ότι όλες οι λειτουργίες συμφωνούν με τις προδιαγραφές του έργου και τηρούν τις οδηγίες ασφαλείας, ποιότητας και περιβαλλοντικής προστασίας. Θα είστε καθοριστικός στο να οδηγήσετε το έργο μέσα από τα τελικά στάδια προς την επιτυχή ολοκλήρωση.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Ηγεσία των δραστηριοτήτων εγκατάστασης για τα συστήματα τουρμπινών ανέμου και της σχετικής υποδομής.

  • Εξασφάλιση της συμμόρφωσης με τα πρωτόκολλα ασφαλείας και τις πολιτικές περιβαλλοντικής προστασίας κατά τη διάρκεια της φάσης εγκατάστασης.

  • Αποτελεσματική συντονισμός μεταξύ των ομάδων μηχανικών, κατασκευής και διαχείρισης έργου.

  • Επίβλεψη των δοκιμών και της επικύρωσης όλων των συστατικών και εξοπλισμού.

  • Αντιμετώπιση προβλημάτων κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης, μειώνοντας τις καθυστερήσεις και διατηρώντας τις χρονικές προθεσμίες του έργου.

  • Καταγραφή όλων των δραστηριοτήτων εγκατάστασης και παροχή λεπτομερών εκθέσεων στους ενδιαφερόμενους του έργου.

Προσόντα και Δεξιότητες:

  • Αποδεδειγμένη εμπειρία στην επίβλεψη εγκαταστάσεων, ιδιαίτερα στον τομέα των ανανεώσιμων ενεργειών ή των αιολικών έργων.

  • Ισχυρή τεχνική γνώση των συστημάτων τουρμπινών ανέμου, μηχανικών και ηλεκτρικών.

  • Εξαιρετικές ικανότητες ηγεσίας και διαπροσωπικές δεξιότητες.

  • Αυτοπαρακινημένος με αποδεδειγμένη ικανότητα στη διαχείριση χρόνου και προτεραιοτήτων.

  • Πτυχίο μηχανικής ή ισοδύναμη πρακτική εμπειρία σε σχετικό πεδίο προτιμάται.

  • Πιστοποιήσεις σε κατάρτιση υγείας και ασφάλειας θεωρούνται μεγάλο πλεονέκτημα.

Αυτή η θέση προσφέρει όχι μόνο ένα ελκυστικό ωρομίσθιο, αλλά και την ευκαιρία να παίξετε καίριο ρόλο σε ένα σημαντικό έργο ανανεώσιμης ενέργειας σε μία από τις πιο όμορφες τοποθεσίες στην Ευρώπη.

Για Αίτηση: Εάν είστε παθιασμένοι με την ανανεώσιμη ενέργεια και διαθέτετε τις απαραίτητες δεξιότητες για επιτυχία σε αυτόν τον ρόλο, παρακαλώ στείλτε το βιογραφικό σας σημείωμα και ένα σύντομο συνοδευτικό γράμμα στον Joe Malloy στο joe@greenrecruitmentcompany.com.

Ξεκινήστε αυτό το συναρπαστικό ταξίδι στον τομέα των ανανεώσιμων πηγών όπου η εξειδίκευσή σας θα συμβάλει άμεσα στην προαγωγή των βιώσιμων ενεργειακών λύσεων. Ανυπομονούμε για την αίτησή σας!